„Biodynamickou kosmetiku dieNikolai používá i britská královská rodina.“

Biodynamická kosmetika v královské rodině

Biodynamická kosmetika dieNikolai je nejmladším potomkem nejstaršího rakouského vinařství Nikolaihof v rakouské oblasti Wachau. Vinohrad byl postaven před téměř dvěma tisíci lety a od roku 1977 se zde pracuje výhradně s dodržováním nejpřísnějších bio směrnic – certifikace Demeter. Nejmladší syn vinařské rodiny, Martin Saahs, od roku 2016 zpracovává suroviny ze svých vinic a polí a vyvinul z nich první biodynamickou kosmetiku z vinných hroznů na světě. Bližší informace o této jedinečné kosmetice se dozvíte v rozhovoru přímo se zakladatelem značky, jenž se mj. zmiňuje, že jejich kosmetiku nyní používá britská královská rodina.

Rozhovor se zakladatelem Martinem Saahsem

Martine, jak jste přišel s nápadem vytvořit ve vinařství Nikolaihof vlastní kosmetickou řadu ze svých surovin?

Jako nejmladší ze čtyř sourozenců jsem byl vždy ten, kdo se chtěl vydat do světa a jen stěží jsem si dokázal představit žít a pracovat v rodném Wachau. Ale čím více jsem cestoval a získával zkušenosti v mezinárodním obchodě, pochopil jsem, jak krásně je doma. Když v roce 2014 obdrželo naše vinařství Nikolaihof jedno z nejvyšších ocenění, které můžete v oblasti vinařství získat, zeptal se mě bratr, jestli bych se nechtěl vrátit domů. Krátce jsme se s manželkou poradili a rozhodli jsme se pro návrat do Rakouska. Společně s mým bratrem jsme pak hledali způsob, jak dále pracovat s vlastními surovinami s certifikací Demeter pocházející z našich vinic a polí a rozšířit tak produktové možnosti rodinné firmy. Protože jsme věděli o výjimečných účincích vinné révy na naši pleť, rozhodli jsme se společně s mým dlouholetým kamarádem Günterem Stofelbauerem, který má bohaté zkušenosti v kosmetickém průmyslu, vyvinout jako první na světě biodynamickou kosmetiku na bázi vinné révy s certifikací Demeter.

Jakou správnou péči dnes naše pleť skutečně potřebuje a jaká je filozofie dieNikolai?

Každodenně je naše pokožka vystavena mnoha různým látkám a vlivům – slunečnímu záření, znečištěnému ovzduší, ale také působení nejrůznějších kosmetických produktů. Proto bychom měli pravidelně sportovat, jíst zdravě a pestře a trávit dostatek času v přírodě. Biodynamická kosmetika dieNikolai představuje filozofii, s kterou můžeme naši pleť vyživit vitálními složkami a čistou silou přírody. Kromě toho dbáme na to, aby se každý náš produkt skládal pouze z několika regionálních surovin, zato ale ve vyšší koncentraci. Pokud totiž přichází pokožka do styku s mnoha látkami, dochází často k její stresové reakci. Proto je pro nás obzvláště důležité podporovat naši pleť živými složkami, které jsou jemně extrahovány a zpracovány. Samozřejmě je také důležité, aby péče byla přizpůsobena individuálním potřebám a okolnostem.

Lidé stále více trpí citlivou a podrážděnou pokožkou. Jakou máte pro ně radu?

V zásadě jsou naše zkušenosti takové, že všechny naše produkty jsou k pokožce v maximální možné míře šetrné a nezaznamenali jsme žádnou nesnášenlivou reakci.  Dokonce se cítí lépe i ti , kteří měli doposud velké problémy s přespříliš senzitivní pletí. Naším speciálním produktem je intenzivní pleťové sérum – Výběr ze zlatých hroznů, které se skládá pouze ze čtyř surovin, a proto je obzvláště čisté a účinné. Vyživuje pokožku, i když je pleť již podrážděná a napadena od vnějších vlivů. Navíc obsahuje vysoké množství vitamínu E, jenž obnovuje kvalitu a lesk pleti a chrání ji i před slunečním zářením.

Slyšeli jsme, že kosmetické produkty dieNikolai také používá anglická královská rodina. Je to pravda a jak k tomu došlo?

Ano, je to pravda a za to velmi děkuji mé matce. Britská královská rodina byla pozvána na večeři, která se konala v paláci Hofburg ve Vídni. Princ Charles a jeho manželka Camilla již dlouhá léta znají a oceňují kvalitu vinařství Nikolaihof. Na večeři se pilo výhradně naše víno v biodynamické kvalitě, a proto se celkově hodně mluvilo o certifikaci Demeter a biodynamickém zemědělství. Moje matka mluvila s vévodkyní Camillou a vysvětlovala jí naši filozofii. V rámci konverzace se také zmínila o naší kosmetice, jež má stejnou filozofii a je založena na bázi hroznového vína. Vévodkyně byla z toho tak unesena, že již během večeře požádala o vyzkoušení našich produktů. Na konci večera poděkovala matce za krásné povídání a poprosila ji, jestli bychom jim mohli poslat do Buckinghamského paláce celou kosmetickou péči od dieNikolai – když jsme se dozvěděli tuto informaci, tak jsme byli samozřejmě na sebe pyšní. Od té doby používá britská vévodkyně biodynamickou kosmetiku dieNikolai a je s ní velmi spokojena.

Jak vypadá vize biodynamické kosmetiky dieNikolai do budoucna? Jaké máte hlavní cíle?

Biodynamická kosmetika dieNikolai bude vždy hrdou kosmetickou značkou, jejíž všechny produkty mají nejvyšší stupeň certifikace Demeter – to je náš slib, cíl a zároveň závazek do budoucnosti. Proto se neplánuje vyrábět produkty do supermarketů, jež by obsahovaly velký počet surovin, a měly by nižší kvalitu, než je certifikace Demeter. Nyní plánujeme dokončit řadu a nabídnout kompletní sortiment pro kosmetickou péči v nejrůznějších kosmetických salónech. Dalším mým cílem, spíš snem, je otevření vinných lázní, kde si budete moci užít Wachau v celé parádě – bude zde biodynamický kosmetický salón, wellness, biodynamická vína a navíc úžasný výhled na krásy Wachau a řeku Dunaj.

Krása každý den. Přirozeně.

Zdroj: https://saint-charles.eu/dienikolai-traubenkern-kosmetik/?utm_source=20190306_FB_DieNikolai&fbclid=IwAR1PBkPo_FV-PNjn1MHMYmriPYokNOQllbo31hbWM3Vcn6g2U2UTrLIrzrY