Kosmetika s certifikátem Demeter

Biodynamické zemědělství produkující přírodní suroviny nejpřísnější BIO kvality v souladu s přírodou a udržitelným hospodařením s půdou, nejkvalitnější přírodní produkty splňující nejpřísnější kritéria přístupu k BIO produktům a hospodařením v souladu s přírodou,... to jsou obecně známé přednosti a kvality výroby splňující certifikaci Demeter.

Víte, co znamená označení Demeter u kosmetiky?

Zjednodušeně můžeme říci, že certifikace Demeter je o úroveň výš než samotná certifikace Bio. Produkty certifikované Demeter musí splňovat zásady tzv. biodynamického zemědělství. Nejde jen o ekologické a udržitelné hospodaření v souladu s přírodou, ale s celým vesmírem. Svou úlohu zde hraje postavení hvězd, měsíce a slunce v době výsadby, sklizně i produkce. V biodynamickém zemědělství hraje významnou roli např. doba sklizně. Rostliny se sklízí v době, kdy obsahují nejvíce účinných a prospěšných látek. V praxi to vypadá tak, že se některé rostliny sklízí před východem slunce, některé v poledne a jiné naopak večer.

Přijde Vám to jako nějaký výmysl současné doby? Právě naopak. S biodynamickým hospodařením přišel rakouský doktor Rudolf Steiner již před téměř 100 lety. Všiml si, že potraviny chutnají jinak, než tomu bylo v dětství. Poukazoval na to, že za změnu chuti a kvality potravin může nešetrný způsob zemědělství. Stal se tedy průkopníkem šetrného a ohleduplného způsobu zemědělství, které mimo jiné zohledňuje i kosmické procesy (jako kupř. roční období, novolunní, úplněk apod.)

Jaká pravidla musí splňovat kosmetika s ochrannou známkou Demeter?

Certifikace DEMETER je udělována po splnění řady kritérií ještě nad rámec ekologického zemědělství. Užívání této značky je podmíněno velmi přísnými kontrolami, které dohlíží na celý proces od kontroly půdy, přes pěstování rostlin a plodin, kontrolu surovin, šetrné zpracování přírodních surovin pro výrobu kosmetiky, ruční produkci samotných kosmetických produktů, využití pouze šetrných a recyklovatelných obalů až po ochranu přírody a přírodních zdrojů během celého procesu zpracování surovin a výroby biodynamické kosmetiky.

Náš certifikát Demeter pro rok 2018 najdete ZDE.

Na náš bio certifikát, který musí mít automaticky každá firma s biodynamickými produkty, se můžete podívat ZDE.

Čím si tedy při koupi produktů s označením Demeter můžete být jisti?

Kdybychom měli jít do detailů, měli bychom materiálů na celodenní přednášku, kde by bylo možné představit rozdíly mezi komerční kosmetikou, obecnou bio kosmetikou a biodynamickou kosmetikou s certifikací Demeter, mezi jejichž výrobci je dieNikolai bezkonkurenční jedničkou.

Přírodní složení produktů

V kosmetice nenajdete tyto látky: minerální oleje, látky na bázi ropy, benzen, hexan, fenoly, propylenglykol, butylenglykol, EDTA, DTPA, APEO, LAS-MES, halogenovaná rozpouštědla, části nebo tkáně mrtvých zvířat, či jakékoliv karcinogenní látky, ani žádné syntetické zvýrazňovače chuti, barvy či vůně.

Biodynamické zemědělství

Minimálně 90% kosmetického výrobku musí tvořit suroviny biodynamického zemědělství.

Netestováno na zvířatech

Produkty nejsou v žádném případě testovány na zvířatech.

Ochrana přírody

Nejen během produkce a zpracování, ale i u obalů ani jiných součástech produktu nesmí být např. žádným způsobem využívány dřeviny vypěstované na jiném kontinentě (např. dřevo tropických dřevin). Důraz je kladen na maximálně efektivní a udržitelný způsob balení produktu (pro balení výrobku je např. zakázáno použití chlóru).

GMO Free

Produkty s certifikací Demeter neobsahují žádné GMO (geneticky modifikované organismy).

Nejnovější články

Jemná tělová péče biodynamické kosmetiky dieNikolai pro tu nejcitlivější pokožku

Jemná tělová péče biodynamické kosmetiky dieNikolai pro tu nejcitlivější pokožku

Nechte se okouzlit novými biodynamickými tělovými produkty značky dieNikolai....

10 nejčastějších otázek

10 nejčastějších otázek

Při výrobě naší biodynamické kosmetiky používáme hlavně...

Nepodceňte péči o oční okolí!

Nepodceňte péči o oční okolí!

Říká se, že oči jsou zrcadlem naší duše. Pohled nám...

Nechte se hýčkat péčí sedmikrásek

Nechte se hýčkat péčí sedmikrásek

Pleťové tonikum – Procitnutí sedmikrásky je založeno čistě na...