Kosmetika bez chemie aneb příprava našich produktů

Kosmetika bez chemie

Příprava a výroba našich ryze přírodních produktů bez užití jakékoliv chemie vyžaduje nejen mnoho práce a času, ale také spoustu vědomostí, odborných znalostí, praxe a nejrůznějších testů a certifikací. Díky tomu mohou být přírodní látky plně obsaženy v našich biodynamických produktech a nejlepším možným způsobem tak pečovat o Vaši pleť.

Jak toho ale dosáhnout?

Odborníků či odbornic, kteří přistupují tímto způsobem k přípravě přírodních produktů a jsou zároveň certifikovanými experty, je v Evropě jako šafránu. Je velmi obtížné je mít k dispozici už jen pro poradenskou činnost, nemluvě o vlastní přípravě přírodních produktů. Důležité je také, aby se obě strany – výrobní a expertní – shodovaly ve své filozofii. Vinařství Nikolaihof a kosmetika dieNikolai díky své historii, zkušenostem a celkovému přístupu jednoho takového odborníka má.

Příprava biodynamických produktů dieNikolai

Certifikovanou expertkou je Mag. Birgit Seyr pocházející z Tyrolska, jež se již mnoho let zabývá kosmetikou bez chemie, biokosmetikou a biodynamickými produkty. Nejen že se jedná o diplomovaného chemika, ale také o jednoho z mála certifikovaných odborníků v oblasti biokosmetiky. Speciálně pro biodynamickou kosmetiku dieNikolai si nechala v roce 2011 certifikovat svoji „dílničku“ jako „laboratoř“ s certifikací Demeter a od té doby zde naše produkty připravuje a vyrábí. Jak je pro nás kvalita našich produktů důležitá, svědčí také fakt, že se tato malá manufaktura nachází u švýcarských hranic ve městě Bludenz, které je přibližně 600 km od regionu Wachau, odkud pochází suroviny pro naši biokosmetiku.

Stojí opravdu za pozornost, že všechny biodynamické produkty dieNikolai vyrábí pouze ona sama. Sama kontroluje konzistenci krémů, sama plní produkty do lahviček a sama dohlíží na celý průběh přípravy, výroby a plnění. Tudíž každý produkt je vyroben ručně bez jakéhokoliv užití automatizovaných zařízení či strojů. Samozřejmostí je, že všechny produkty vyrábí dle nejpřísnějších biodynamických standardů Demeter (více také ZDE). Proto je zaručené, že veškerá naše kosmetika je vyráběna s nejvyšší pečlivostí a jakostí. Paní Mag. Seyr se také podílí na vývoji nových biodynamických produktů dieNikolai, v rámci něhož uplatňuje svoje dlouhodobé zkušenosti a znalosti.

Kosmetika z drogerie vs. Opravdu čistá kosmetika

Bio produkty, bio kosmetika a biodynamická kosmetika se těší v posledních letech velké oblibě. To vnímají i největší konvenční kosmetické firmy na světě (aneb kosmetika z drogerie). Nejen, že tyto koncerny začaly skupovat menší firmy zabývající se bioproduky a biokosmetikou, ale také v poslední době zařadily do svého portfolia kosmetické produkty, jež jsou označeny jako „přírodní kosmetika“ nebo „kosmetika bez chemie“. Je ale velmi důležité sledovat nejen označení produktu, ale především kvalitu, certifikaci a obsah použitých surovin. Více o jednotlivých druzích kosmetiky a certifikace se dozvíte také v našem článku Rozdíly jednotlivých kosmetik.

O našich ingrediencích se dozvíte rovněž více v sekci Naše suroviny, kde najdete bližší informace o každé surovině v našich biodynamických produktech. V případě, že by Vám nějaká informace zde chyběla nebo byste si nebyli jistí výběrem vhodného produktu, napište nám na mail info@biodynamickakosmetika.cz nebo zavolejte na zelenou linku 800 100 977, kde Vám rádi poradíme.

Krása každý den. Přirozeně.