Malebná oblast Wachau okouzlila nejen nás, ale také známé osobnosti

Malebná oblast Wachau okouzlila nejen nás, ale také známé osobnosti

Během slunečného září jsme měli možnost navštívit rakouskou oblast Wachau, odkud pochází naše biodynamická kosmetika dieNikolai. Tentokrát jsme nejeli sami, ale vzali jsme s sebou také známé tváře a novinářky předních českých periodik. Jaké známé osobnosti s námi jely a jaký program jsme měli ve Wachau? Dozvíte se v tomto článku.

Vinařství Nikolaihof – biodynamický statek s úžasnou atmosférou

Nejprve jsme zavítali do vinařství Nikolaihof – nejstaršího vinohradu ve Střední Evropě. Pro začátek jsme měli možnost ochutnat zdejší biodynamická vína s certifikací Demeter, která si užívala nejen známá česká herečka Jenovéfa Boková. Následovalo krátké představení zakladatelů kosmetiky dieNikolai – Martina Saahse a Güntera Stofelbauera, kteří nám pověděli více o její historii a původu.Na programu byla i možnost si vyzkoušet kosmetické produkty „na vlastní kůži“.

Jenovéfa Boková

Prohlídka

Exkurze

Biodynamické suroviny přímo z oblasti Wachau

Během procházky jsme poznali místa, kde se pěstují biodynamické suroviny, které jsou základem kosmetiky dieNikolai. Navštívili jsme šafránovou louku, která se jako jediná na světě může pyšnit certifikací Demeter (více info o šafránu také v článku Přírodní zlato pro naši pleť – Šafrán). Naše cesta pokračovala do meruňkových sadů a posléze i vinohradů, kde se pěstuje vinná réva, aniž by se používaly jakékoliv chemické prostředky (více také v článku Biodynamické zemědělství). Vinná réva je zpracovávána a používána do našich produktů ve formě slz, výluhu nebo oleje. Z vinohradů je dále používán léčivý přírodní jíl, který pro svou čistotu a vhodné účinky tvoří základ našeho pleťového peelingu. Jelikož se rakouské vinohrady nachází na strmých stráních, poznali jsme nejen jednotlivé suroviny, ale také si užili malebné výhledy na celou oblast Wachau!

Šafránové pole

Pole s malými květy šafránu

Vinohrad

Procházka rakouskými vinohrady

Petra Nesvačilová

Výlet si užívala také známá herečka a režisérka Petra Nesvačilová…

Blogerky

… a bioblogerka Lucie Van Koten

Christine Saahs – průkopnice biodynamiky ve Wachau

Po inspirativní procházce jsme se vrátili do vinařství Nikolaihof, kde jsme se potkali s paní Christine Saahs – právě v její hlavě se zrodila myšlenka následovat biodynamické zemědělství také na svém statku. Proto se od roku 1977 na tamějším statku – dle biodynamických zásad – nepoužívají při pěstování surovin vůbec žádné chemické preparáty (více info také v sekci Naše filozofie). Paní Saahs nám shrnula celou historii rodinné usedlosti a pozvala nás do vlastních středověkých sklepů, ve kterých dozrává víno. Večer jsme zakončili v restauraci a ochutnali nejrůznější lokální pokrmy vařené samotnou paní Saahs.

Paní Saahs

Paní Saahs má vždy dobrou náladu

Dřevěné sudy

Dřevěné sudy, ve kterých zraje víno, nesou jména všech 4 dětí rodiny Saahs

Kosmetika

Našeho výletu se zúčastnila také paní Vacková, majitelka kosmetického studia OliOla (www.oliola.cz) v Praze, ve kterých si brzy budete také moci užít biodynamickou péči

Press Trip

Wachau – ideální místo na výlet

Rakouská oblast Wachau je doopravdy úchvatná a počasí je zde většinou přívětivé. Kromě vinohradů jsou zde k vidění malebná města či vesnice a kláštery. Své kouzlo má i samotné okolí řeky Dunaje. Proto určitě stojí za to tuto oblast navštívit na více dní. A kdy se vydáte do Wachau Vy?

Krása každý den. Přirozeně.

Výhled

Výhled z vinohradů do údolí Dunaje je dechberoucí

Nejnovější články

Certifikace Demeter

Certifikace Demeter

Certifikace Demeter - co to je? Poznejte nejvyšší stupeň bio kvality na trhu. Kosmetika...

Velká letní AKCE s dárkem zdarma v hodnotě 600 Kč

Velká letní AKCE s dárkem zdarma v hodnotě 600 Kč

Největší akce letošního léta je tady! Získejte DÁREK v...

Biodynamická péče o citlivou pokožku

Biodynamická péče o citlivou pokožku

Jak je to s péčí o citlivou pokožku? Co se smí a co je naopak tabu? Zjistěte, jak...

Veganská kosmetika – co to znamená?

Veganská kosmetika – co to znamená?

Jsme biodynamická kosmetika dieNikolai, která se pyšní vybranými VEGANSKÝMI...