10 nejčastějších otázek

10 nejčastějších otázek

1. V čem je naše biodynamická kosmetika dieNikolai výjimečná?

Při výrobě naší biodynamické kosmetiky používáme hlavně suroviny z vlastních vinic a polí, či regionální biosuroviny pocházející z oblasti Wachau. Biodynamická kosmetika dieNikolai je postavena na oleji z hroznových jader, neboť ten představuje nejkoncentrovanější přírodní zdroj antioxidantů. Navíc obsahuje další lokální suroviny – šafrán, lipový květ nebo bezinkový olej, které jsou pěstovány přímo na statku Nikolaihof. V našich biodynamických produktech nenajdete parabeny, parafíny, silikony ani žádné syntetické nebo exotické suroviny jako je palmový olej nebo bambucké máslo.

  • 1. biodynamická kosmetika z vinných hroznů
  • jediná kosmetická značka na světě, jejíž všechny produkty obdržely nejvyšší stupeň certifikace Demeter (nejpřísnější možné posouzení kvality bioproduktů), kupř. výhradně ji používá i britská královská rodina 
  • 100% ručně připravena z rakouských lokálních surovin
  • bez parabenů, silikonů, parafínů a palmového oleje...

2. Kde se nachází oblast Wachau, odkud pochází naše kosmetika?

Malebná oblast Wachau se nachází v Rakousku v údolí Dunaje mezi kláštery Melk a Göttweig (mezi městy Vídní a Linzem). Staleté pěstování vína vyústilo v charakteristickou terasovou krajinu, která je nyní zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Oblast Wachau je známa především díky svým vinicím, pěstování vinné révy, meruněk, máku a chřestu.

Kde se nachází oblast Wachau, odkud pochází naše kosmetika?

3. Co znamená a zaručuje certifikace DEMETER?

Demeter je nejstarší a nejpřísnější BIO certifikace na celém světě. Označuje se oranžovým logem Demeter, které zajišťuje, že dané produkty se skládají pouze z biodynamických nebo biosurovin a při výrobě nejsou použity žádné konvenční chemické látky. Proto můžeme zjednodušeně říci, že certifikace Demeter je o úroveň výš než samotná certifikace Bio. Produkty s certifikací Demeter musí splňovat zásady tzv. biodynamického zemědělství. Nejde jen o ekologické a udržitelné hospodaření v souladu s přírodou, ale s celým vesmírem. Svou úlohu zde hraje postavení hvězd, Měsíce a Slunce v době výsadby, sklizně i produkce. V biodynamickém zemědělství hraje významnou roli např. doba sklizně. Rostliny se sklízí v době, kdy obsahují nejvíce účinných a prospěšných látek. V praxi to vypadá tak, že se některé rostliny sklízí před východem slunce, některé v poledne a jiné naopak večer. Více informací naleznete také v článku ZDE.

Hlavní rozdíly

4. Jak vybrat správný pleťový krém a existuje nějaké všeobecné doporučení?

Každý je jedinečný, i naše pokožka potřebuje individuální přístup. Proto jsou naše pleťové krémy určeny na různé druhy pleti – od mastné až po velmi suchou pleť. Všeobecné doporučení naleznete v této tabulce:

Správná péče

Případně doporučujeme napsat e-mail (info@biodynamickakosmetika.cz) či zavolat na bezplatnou zelenou linku 800 100 977, kde Vám rádi s jakýmkoliv dotazem poradíme.

5. Jsou naše kosmetické produkty testovány na zvířatech?

NE, žádný náš kosmetický produkt není testován na zvířatech. Tato skutečnost je ovšem u nás samozřejmostí a ne žádnou výjimečností i přesto, že většina kosmetických firem tuto informace u svých produktů často zdůrazňuje – od roku 2004 je v celé Evropské unii zakázáno testovat hotové kosmetické produkty na zvířatech a od roku 2009 se nesmí testovat ani jednotlivé suroviny použité při výrobě.

6. Proč v naší kosmetice dieNikolai používáme ke konzervaci biodynamický vinný alkohol? Nemůže vysušovat pleť?

Pro naši kosmetiku je alkohol nejpřirozenější forma konzervace. To znamená, že s alkoholem z vinné révy se dá bohatě vystačit na pokrytí kompletní konzervace i bez použití chemických konzervantů. Vzhledem k tomu, že je používán pouze čistý vinný alkohol s certifikací Demeter ve velmi nízké koncentraci, rychle se odpařuje, a proto nevysušuje pokožku.

7. Jsou všechny naše produkty veganské?

Všechny naše kosmetické produkty nejsou veganské, protože naší filozofií je především používat naše vlastní suroviny (i organického původu), popřípadě regionální biosuroviny a striktně se vyhýbat exotickým a konvenčním surovinám (například místo bambuckého másla používáme včelí vosk). V našich produktech proto také naleznete smetanu a ghí máslo, které vyživují a uklidňují namáhanou pleť. Přesto většina našich kosmetických produktů je veganská a jejich kompletní seznam naleznete zde:

8. Proč je naše Intenzivní sérum – Výběr ze zlatých hroznů vhodné pro jakýkoliv typ pleti?

Naše Intenzivní pleťové sérum se skládá pouze ze 4 surovin, a proto se jedná z největší pravděpodobnostní o nejčistější kosmetický produkt, který si můžete dopřát. Základem je olej a výluh z hroznových jader (celkem 84%), díky této lehké struktuře se sérum okamžitě vstřebá a účinkuje. Pleť je pak připravena na následnou pleťovou péči a zcela vstřebá pleťový krém.

9. Mohu kombinovat biodynamickou kosmetiku dieNikolai s jinými kosmetickými značkami?

Je obecně známo a vždy se doporučuje používat spíše jednu značku, jelikož se účinné látky navzájem podporují a tím vyživují pleť. To se ovšem netýká našeho Intenzivního pleťového séra – Výběr ze zlatých hroznů, které můžete bez problému kombinovat s jakýmkoliv Vaším oblíbeným pleťovým krémem (viz předešla otázka).

10. Pomáhají naše kosmetické produkty při kožních problémech jako je např. ekzém nebo růžovka a jaké produkty je vhodné zvolit?

Biodynamická kosmetika dieNikolai ani žádná jiná kosmetická značka není „lék“, a proto by neměla být přímo určena na různé kožní problémy. Je pouze doporučována jako vhodná alternativa pro obnovení obranyschopnosti Vaší pokožky. Použité biodynamické aktivní látky pomáhají pokožce najít rovnováhu, aby se dokázala sama léčit a hojit, proto její použití může zpočátku doprovázet tzv. detoxikace pleti, kdy se mohou začít projevovat pupínky, vřídky apod.

Tento stav je pouze dočasný, jelikož se pleť zbavuje nečistot a nashromážděných látek v ní usazených, proto doporučujeme, nelekat se a pokračovat v používání kosmetiky dieNikolai i nadále. Každý jsme jedinečný, proto u někoho může detoxikace probíhat 14 dní, u jiného například i 1 měsíc.