Citlivá pokožka aneb Jak ji v zimě podpořit

Citlivá pokožka aneb Jak ji v zimě podpořit

Citlivá pokožka sužuje velké procento z nás. I když na ni trpí převážně ženy, u mužů také není výjimkou. Většinou tuto problematičnost řešíme různými kosmetickými prostředky na zklidnění pleti i přesto, že nám za to později naše pleť zpravidla moc nepoděkuje – a to kvůli jejich složení obsahující chemické přídavky. Biodynamickou kosmetikou dieNikolai, složenou pouze z přírodních složek a bez obsahu jakýkoliv chemických látek (více ZDE), uděláte pokožce nejen radost, ale zároveň budete těmto problémům předcházet tím, že se pokožka naučí sama obnovovat a hojit.

Čistící pleťové mléko – Procitnutí sedmikrásky

Jak už je nám všem jasné, základem zdravé pleti je vždy její čištění (více také ZDE). Proto je ideální začít naším pleťovým mlékem, jež nejen zbaví pleť nečistot, ale také ji díky vysokému obsahu výluhu z hroznových slupek a lipových květů zklidní. Mléko je vhodné pro čištění kompletně celé pleti i dekoltu a odličuje i klasický oční make-up, zároveň nedráždí oční okolí. Jeho využití je všestranné, proto ho můžete použít do základu domácího peelingu nebo jako podklad pro domácí vyživující masku.

Intenzivní pleťové sérum – Výběr ze zlatých hroznů

Toto sérum je naším nejoblíbenějším produktem a není vůbec divu. Jeho jednoduché a účinné složení (z pouhých 4 surovin, pročež se jedná o zcela nejčistější kosmetický produkt na světě) pomáhá pokožku přimět k detoxikaci a následné regeneraci. Aby naše pokožka byla schopna přijímat co nejvíce živin z našich pleťových produktů, je nutné dbát na celkovou detoxikaci pleti od synteticky vyrobených látek. Toto sérum se také nazývá biodynamické taxi, protože pomáhá veškeré účinné složky a vitamíny přepravit do pokožky, díky čemuž pleť využije kompletně všechny léčivé složky séra.

Oční sérum – Pomněnkové oči

Naše oblíbené oční sérum obsahuje tzv. slzy vinné révy (více o této surovině také ZDE), které jsou velmi bohatým zdrojem antioxidantů a vyživují jemnou, citlivou kůžičku v okolí očí, jež je často náchylná k vysušování. Následkem pak je nežádoucí prohlubování očních vrásek. Díky zcela přírodnímu složení tohoto produktu je pokožka okamžitě vypnuta, a proto je naše oční sérum vhodné jak k redukci již vzniklých mimických vrásek, tak i k jejich prevenci.

Vyživující pleťový krém – Výběr ze stříbrných hroznů

Pleťový krém s vysokým obsahem oleje z hroznových jader vyživuje pokožku do hloubky a detoxikuje ji. Mandlový olej ji navíc zklidňuje. Zároveň je tento krém vhodný pro okamžité rozjasnění pleti. Obsahuje taktéž meruňkový olej a včelí vosk, které odrážejí světlo a činí tak pokožku jemnou a zářivou. Tento krém je vhodný pro všechny typy pleti.

Vyživující pleťový krém – Šafránové osvěžení

Vyživující krém s vysokým obsahem šafránu, smetany a ghí másla je delikátní kombinací pro namáhanou a velmi citlivou pokožku. Šafránový výtažek ji zklidňuje, smetana udržuje v pokožce vlhkost a ghí máslo pomáhá regenerovat problematická ložiska. Pokožka nejvíce pracuje v noci, nejlépe tak využívá účinných složek krému. Proto je vhodné tento balzám aplikovat před spaním, pokožka se pak bude postupně sama uzdravovat a obnovovat.

TIP PRO VÁS: Všechny pleťové krémy dieNikolai jsou vhodným podkladem pro domácí vyživující masku. Více se můžete přečíst ZDE.

Veganské pleťové krémy – Šafránové a Růžové nebe

Tyto dva fluidní krémy s velmi lehkou strukturou jsou pro své čistě rostlinné složení vhodné i pro vegany. Vysoký podíl šafránového výtažku a meruňkového oleje zaručí zklidnění podrážděné pokožky. Pokud Vás ale trápí vysušená pleť, doporučujeme tyto krémy používat spíše v letním období.

V případě, že si nebudete jistí s výběrem správných produktů, nebo budete mít jakýkoliv jiný dotaz, neváhejte nás kontaktovat na e-mail: info@biodynamickakosmetika.cz nebo na bezplatné zelené lince 800 100 977.


Krása každý den. Přirozeně.

Nejnovější články

Valentýnské balíčky aneb Ideální dárek pro Vaše partnerky i partnery

Valentýnské balíčky aneb Ideální dárek pro Vaše partnerky i partnery

Že láska neprochází pouze žaludkem, ale celým tělem, tak přesně...

5 důvodů, proč je biodynamická kosmetika dieNikolai zcela výjimečná

5 důvodů, proč je biodynamická kosmetika dieNikolai zcela výjimečná

V současné době je mnoho kosmetiky, i mnoho bio kosmetiky. Ale v čem je ta naše...

Lidovky.cz: Dělat kosmetiku z šafránu či smetany? Proč ne, říká zakladatel přírodních výrobků

Lidovky.cz: Dělat kosmetiku z šafránu či smetany? Proč ne, říká zakladatel přírodních výrobků

Jaké to je vést rodinný byznys, co znamená biodynamické...

Jak se žije a pracuje v souladu s přírodou

Jak se žije a pracuje v souladu s přírodou

Jak rodina Saahs obhospodařuje jedno z nejstarších rakouských vinařství...