1. biodynamické sprchové gely přímo z rakouského vinohradu

1. biodynamické sprchové gely přímo z rakouského vinohradu

Při vývoji našich kosmetických produktů dbáme na mnoho aspektů. Například, aby každý produkt obdržel nejvyšší stupeň certifikace Demeter a tím zaručoval nejvyšší možnou kvalitu, co nám naše příroda může nabídnout. Je tak pro nás zcela zásadní používat jen ty plodiny, jež vyrostly bez použití jakýchkoliv chemických postřiků. Zároveň se snažíme vytvářet kosmetické produkty, které vycházejí ze skutečné denní potřeby a jež se navíc skládají v maximální možné míře ze surovin vypěstovaných přímo v našem vinohradu – a proto jsme se rozhodli vyvinout 1. biodynamické sprchové gely na světě.


Klasické sprchové gely – velké nebezpečí nejen pro naše tělo

Co nás vedlo k tomuto kroku? Pokud se detailněji podíváte na složení nejběžnějších sprchových gelů, zjistíte, že obsahují velké množství nejrůznějších chemických látek, kam patří kupříkladu silikony, tekuté mikroplasty nebo tenzidy s vysokým obsahem palmového oleje (označují se nejběžněji jako sodium, sulfate, polypropylen glycol, glyceryl palmitate, zinc chloride apod.). Tyto látky fungují jako konzervanty sprchových gelů a dodávají jim hustou pěnu a příjemnou vůni, a proto jsou hojně používány při jejich přípravě. Ovšem při dlouhodobém používání takovýchto produktů hrozí velké nebezpečí a vedlejší účinky – nejen stárnutí a poškození Vaší kůže, ale také mohou nastat alergické reakce (nejrůznější ekzémy, akné a jiné), zvýšená hormonální aktivita v těle a v nejhorším případě i rakovina kůže.


Biodynamické sprchové gely – síla přírody přímo z rakouského vinohradu

Na základě těchto skutečností jsme proto více než rok zpracovávali, různě upravovali a míchali naše regionální plodiny a díky získaným zkušenostem, dlouhodobé píli a paní Mag. Seyr, která jako jediná ručně připravuje naše biodynamické produkty (více ZDE), jsme vyvinuli 1. biodynamické sprchové gely na světě. Jsme hrdí na to, že základ těchto sprchových gelů tvoří naše regionální biodynamické suroviny pocházející přímo z rakouského Wachau – lípa srdčitá z Nikolaihofu a bezové květy, jež rostou také v našem okolí. Navíc v každém sprchovém gelu je obsažené biodynamické víno Nikolaihof, Riesling nebo Veltlin, díky kterým máte možnost poznat pravou chuť našich vinohradů. Výjimečné je to, že se jedná o první biodynamické sprchové gely na světě, což Vám zaručuje nejvyšší možnou přírodní kvalitu, přičemž rovněž jde o naprostou raritu v oblasti kosmetických produktů.


100% recyklovatelné lahve

Dalším důležitým aspektem pro nás byly obaly, do kterých jsou sprchové gely plněny. Snažíme se do přírody zasahovat v co nejmenší možné míře, a proto jsme dlouho hledali řešení, které bude jak praktické při použití, tak co nejvíc ekologické. Zvolili jsme proto 100% recyklovatelné plastové lahve. Skleněné lahve byla také možnost, ale v tom případě hrozí velké nebezpečí při použití – střepy jsou střepy J. V tomto ohledu jsme na sebe velmi přísní, a proto jsou všechny naše materiály (produkty, katalogy, etikety apod.) 100% recyklovatelné.

Máte možnost si vybrat ze tří druhů sprchových gelů:

Rieslingový sprchový gel

Sprchový gel s vysokým obsahem biodynamického vína Riesling a oleje z hroznových jader je určen pro každodenní mytí celého těla. Díky příjemné vůni, výjimečnému složení a okamžitému vstřebání jej lze bez problémů použít také na mytí vlasů. Více informací o tomto produktu se dozvíte také ZDE.

Bezový sprchový gel

Sprchový gel s vysokým obsahem sirupu z bezinkových květů a plodů, oleje z hroznových jader a biodynamického vína Veltlin je určen pro každodenní mytí celého těla. Díky příjemné vůni, výjimečnému složení a okamžitému vstřebání jej lze bez problémů použít také na mytí vlasů. Více informací o tomto produktu se dozvíte také ZDE.

Lipové sprchové mléko

Sprchové mléko s vysokým obsahem lipových květů, oleje z hroznových jader a biodynamického vína Veltlin je určeno pro každodenní mytí celého těla. Díky svému výjimečnému a bohatému složení je obzvláště vhodné pro suchou pokožku, která potřebuje mít dostatek hydratace a živin. Více informací o tomto produktu se dozvíte také ZDE.

Malý tip na závěr

Sprchové gely se rovněž dají použít jako gel na holení. Nepění, ale vytváří na tváři kluzký film, který pomáhá pokožku vyživovat a zabraňuje případným řezným rankám od žiletky.

V případě, že si nebudete jistí s výběrem správných produktů nebo budete mít jakýkoliv jiný dotaz, neváhejte nás kontaktovat na e-mail: info@biodynamickakosmetika.cz nebo na bezplatné zelené lince 800 100 977.

 

Krása každý den. Přirozeně.