Čištění pleti aneb nejdůležitější krok v péči o pleť

Čištění pleti aneb nejdůležitější krok v péči o pleť

Tajemství krásné pleti se skrývá ve správné péči. Hydratace a výživa vitamíny a antioxidanty jsou důležité, ale bez předchozího důkladného vyčištění pokožky by vyzněly naprázdno. Jak se říká, čistota půl zdraví. A proto prvním a nejdůležitějším krokem v péči o pleť je její čištění. Nejenže odstraní všechny nečistoty a kožní maz, ale zároveň pleť připraví na následnou péči. Aby výsledkem byla svěžest a zářivost, po které všichni toužíme.

3 nejrozšířenější mýty o čištění pleti

Čištění pleti by se mělo stát nedílnou součástí péče o pleť. Váš koupelnový rituál, chvilka, v níž se věnujete opravdu jen sami sobě. Bohužel i v dnešní době panuje ohledně čištění pleti řada mýtů, které je potřeba vyvrátit.

1. Nenalíčená pleť nepotřebuje vyčistit. Chyba lávky! I když preferujete přirozenou krásu a nepoužíváte make-up, na Vaší pleti se během celého dne usazuje mnoho nečistot – prach, bakterie, zbytky odumřelé kůže, kožní maz. To vše je potřeba z pleti odstranit, aby nedošlo k ucpání pórů a nežádoucímu vzniku pupínků.

2. Pleť je nutné čistit jen večer. Opět velká chyba! Zuby si přeci také čistíte dvakrát denně, tak to samé dopřejte své pleti. Jen mikroskop by ukázal, kolik nečistot a mikrobů skrývá povlak Vašeho polštáře. Přes noc se pleť detoxikuje, vylučuje pot a maz a zbavuje se všeho nepotřebného. Ranním čištěním ji osvěžíte, rozzáříte a připravíte na líčení.

3. Pleť se nejlépe vyčistí teplou vodou ve sprše. Kdepak, samotná voda zanesené póry rozhodně nevyčistí! Navíc pozor na její teplotu, abyste si pleť zbytečně nevysušili. Mnohem lepší službu své pleti uděláte vlažnou či studenou vodou, ve formě krátkého, avšak důkladného opláchnutí po speciální čistící péči.

Jak se tedy má pleť správně čistit?

Správné čištění pleti probíhá ve dvou krocích a rozhodně neznamená jen odlíčení. Odstranit se musí nejen make-up, ale též prachové a pylové částečky, zbytky kosmetických produktů, odumřelé kožní buňky a nadbytečný kožní maz. K tomuto účelu je nejvhodnější použít čistící mléko či gel, které si důkladně a šetrně poradí se všemi nečistotami. Poté, co je pleť dokonale vyčištěna, přichází na řadu pleťové tonikum, které pleť tonizuje (sjednotí její tóny) a zvýší její absorpční schopnost. Teprve poté je pleť připravena k nanesení pleťového krému, který se postará o její ochranu a výživu.

Jak už jsme uvedli v našem předchozím článku, biodynamická kosmetika dieNikolai připravila speciální čistící řadu Procitnutí sedmikrásky, která vznikla dle těch nejpřísnějších biodynamických standardů, aby se o čištění pleti v obou dvou krocích perfektně postarala:

1. krok: Hloubkové čištění

Biodynamické čistící pleťové mléko – Procitnutí sedmikrásky se hodí zejména pro suchou a citlivou pleť, která vyžaduje hodně živin. Skvěle se také využije v zimě, kdy je pokožka vystavena chladnému počasí a přirozeně se vysušuje. Olej z hroznových jader, mandlový olej a olej z divoké růže pleť hloubkově čistí a hydratují, výtažky z hroznových slupek a lipových květů ji zase zklidňují a posilují. Aplikace je velmi jednoduchá – mléko stačí nanést na navlhčený tampón, důkladně jím pleť vyčistit a poté pečlivě opláchnout vodou.

Biodynamický čistící pleťový gel – Procitnutí sedmikrásky je vhodný pro všechny typy pleti, zejména pak pro mastnou a problematickou pleť. Lze ho využít nejen pro odlíčení a vyčištění pleti, ale též jako péči o pokožku po depilaci či jako šetrnou vodu po holení pro muže. Výluh z lipových květů a hroznových slupek důkladně čistí a regeneruje pokožku, olej z citronelly ji zase zanechává svěží a nádherně voňavou. Čistící gel se opět aplikuje velmi jednoduše – v navlhčených prstech stačí trochu napěnit, poté vzniklou pěnou krouživými pohyby pleť důkladně vyčistit a nakonec opláchnout vodou. 

2. krok: Tonizace pleti

Biodynamické pleťové tonikum – Procitnutí sedmikrásky je nenahraditelný pomocník a nezbytný doplněk v perfektní péči o pleť. Pokožku optimálně dočistí, vyrovná její pH, stáhne rozšířené póry a celkově ji hydratuje a změkčí, čímž ji dokonale připraví na nanesení pleťového krému. Jeho použití je praktické a všestranné – lze jej aplikovat přímo na pleť nebo na tampónek, kterým se setřou zbylé nečistoty. Pro osvěžení ho můžete použít kdykoli během dne, ať už v horkých letních měsících, nebo v kanceláři nad počítačem.

Náš tip: Namísto jednorázového vatového použijte bavlněný tampón. Poděkuje Vám nejen Vaše pleť, ale též naše planeta. Abychom Vás v tomto rozhodnutí podpořili, můžete nyní využít probíhající akci – k nákupu čistícího pleťového mléka / gelu či pleťového tonika dostanete BIO bavlněný tampón k čištění a odlíčení pleti ZDARMA!

A rada na závěr? Nezanedbávejte Vaši pleť a čistěte ji opravdu dvakrát denně. Ranním čištěním zbavíte pleť potu, mazu a nečistot, které se na ni usadily přes noc. Závěrečné pečlivé opláchnutí studenou či vlažnou vodou Vás po ránu příjemně nastartuje, prokrví Vaši pokožku a urychlí látkovou výměnu. Večerní péče by měla být delší a důkladnější, protože její součástí je i odstranění make-upu a líčidel. Pleť se nádherně otevře a maximálně vstřebá všechny prospěšné látky, které jí následně nabídnete v pleťovém krému. Výsledkem bude krásná a zdravá pleť.

Krása každý den. Přirozeně.