Vinná réva – zázrak pro Vaši pleť

Vinná réva – zázrak pro Vaši pleť

Vinnou révu považovali ve starověku za dar bohů. Až moderní výzkumy odhalily, v čem tkví její zázračné vlastnosti a proč bývá označována jako elixír mládí. Vinná réva je totiž největším přírodním zdrojem antioxidantů, které chrání lidský organismus před škodlivými vlivy a předčasným stárnutím. Jejích blahodárných účinků na pleť využívá vinná kosmetika: vyživuje, hydratuje a omlazuje.

Bohatství skryté nejen pod slupkou

Vinná réva je skutečným zázrakem, protože prospěšné látky obsahuje doslova celá rostlina. Bobule hroznového vína jsou bohaté na vitamín C, skupinu vitamínů B (kromě vitamínu B12), mangan, hořčík, draslík, železo a další minerály a stopové prvky. Listy zase obsahují látky s výraznými detoxikačními účinky. Z větviček při jarním prořezu kapou „slzy vinné révy“, které obsahují řadu látek účinných pro regeneraci pokožky. Nejcennější poklad však vinná réva skrývá ve slupce a v jadérkách – resveratrol.

Resveratrol v boji proti stárnutí pleti

Tato látka se složitým názvem se řadí mezi rostlinné flavonoidy ze skupiny polyfenolů a patří k nejsilnějším přírodním antioxidantům. Ty omezují aktivitu škodlivých volných radikálů, zabraňují oxidačnímu stresu a zpomalují proces stárnutí organismu. Pro srovnání, v boji proti vráskám je resveratrol až 10 000krát aktivnější než vitamín E. Výtažky z hroznových jadérek a slupek navíc podporují v lidské kůži produkci kolagenu a elastinu, které zodpovídají za pružnost a mladistvý vzhled pokožky.

Biodynamická kosmetika dieNikolai – čistě přírodní anti-aging pro pleť

Rodinné vinařství Nikolaihof, nacházející se ve starobylé rakouské vinařské oblasti Wachau, již od 70. let minulého století výhradně dodržuje ty nejpřísnější směrnice pro biodynamické zemědělství (více info také v sekci Naše filozofie). V roce 2016 zde vznikla pod názvem dieNikolai 1. biodynamická kosmetika z vinných hroznů na světě. Ochranná známka Demeter zaručuje, že při pěstování vinné révy nebyla použita žádná chemická hnojiva ani postřiky. Zároveň se v hotových kosmetických přípravcích nenacházejí parabeny, silikony, palmový tuk ani syntetická barviva či aromata (kompletní informace se dozvíte v našem článku Certifikace Demeter). Firma dieNikolai klade důraz na co nejmenší počet surovin a čistě přírodní složení, a proto jsou kosmetické produkty velice vhodné i pro přecitlivělou pokožku.

Tajemství mladé pleti je v surovinách

Nejstarší vinohrad ve střední Evropě, vinná réva v té nejvyšší biokvalitě a šetrné zpracování – to jsou biodynamické kosmetické produkty dieNikolai. Základem jsou ty nejčistší suroviny z vinné révy:

-       Olej z hroznových jader, tzv. tekuté zlato, je nejpoužívanější složkou v biodynamických produktech dieNikolai. Díky vysokému obsahu antioxidantů a vitamínu E se výborně hodí k ošetření namáhané pleti, kterou chrání a regeneruje.

-       Výluh z hroznových jader se získává ze zbytku jadérek poté, co se z nich vylisuje olej. Tento vodný extrakt je ceněn pro své antioxidační vlastnosti.

-       Výluh z hroznových slupek obsahuje polyfenoly, které jsou známy pro své protizánětlivé a protirakovinné účinky.

-       Vinná míza („slzy vinné révy“) působí v pokožce antioxidačně, antibakteriálně a protizánětlivě. Kompletní informace o této surovině se můžete dozvědět ve článku Slzy vinné révy aneb zázračná míza z vinohradu.

-       Vinný biodynamický alkohol funguje v našich produktech jako konzervant a představuje nejpřirozenější formou konzervace. To znamená, že s alkoholem z vinné révy se dá bohatě vystačit na pokrytí kompletní konzervace i bez použití chemických konzervantů. Vzhledem k tomu, že je používán pouze čistý vinný alkohol s certifikací Demeter ve velmi nízké koncentraci, rychle se odpařuje, a proto nevysušuje pokožku. Jeho obsah je naprosto minimální ve srovnání s obsahem alkoholu v konvenční kosmetice (ve většině případů pouze 4-5%).

-       Vinný kámen působí v kosmetických produktech jako mírný konzervant a zároveň vylepšuje jejich strukturu.

-       Mouka z hroznových jader je bohatým zdrojem přírodních antioxidantů. Regeneruje, zpevňuje cévy a působí blahodárně při kožních problémech.

Vaše pleť je každý den vystavovaná škodlivým vlivům. Znečištěné ovzduší, stres, sluneční záření, střídání teplot… Dopřejte jí péči, kterou si zaslouží – tu nejlepší! Biodynamická kosmetika z vinné révy dieNikolai pleť vyživuje, hydratuje, chrání a zpomaluje proces jejího stárnutí. To vše čistou silou přírody.

Krása každý den. Přirozeně.