Lipové květy aneb koncentrovaná síla přímo z Nikolaihofu

Lipové květy aneb koncentrovaná síla přímo z Nikolaihofu

Symbolem biodynamické kosmetiky dieNikolai je kromě vinné révy a oleje z hroznových jader i dlouhověká lípa. Majestátní strom se nachází na centrálním dvoře vinařství Nikolaihof ve Wachau, kde doplňuje krásu tamní kaple, vinařství a restaurace. Vůní svých květů zpestřuje zážitek z vyhlášených chutných jídel, které můžete v místní restauraci během sezóny ochutnat.

Lipové květy s dlouholetou historií

Tato překrásná lípa byla vysazena v roce 1908 u příležitosti 60. výročí vlády rakouského císaře Františka Josefa I. Ve starověkém Řecku byla lípa stromem bohyně krásy Afrodity a také, díky svým léčivým účinkům, symbolem lékařů. I nyní lípa přispívá ke kráse našeho těla i k péči o něj – tisícileté znalosti její léčivé síly mimo jiné využíváme v biodynamické kosmetice dieNikolai, kde tvoří základ našich produktů.

Sklizeň přímo na statku

Sklizeň bílých až nažloutlých květů probíhá každý rok během června a července. Představuje velkou výzvu, a proto se akce účastní nejen celá rodina Saahs, ale i blízcí přátelé. Z vysokozdvižného vozíku, který dosáhne až na vrchol tohoto rozložitého velikána, se ručně sbírají drobné kvítky. Se vší obezřetností jsou pak přesunuty na zem v dřevěných nůších na víno. Poté se sesbírané květy velmi opatrně rozloží na dřevěné podlahy v podkroví zázemí vinohradu, aby patřičně vyschly a uchovaly se v nich všechny potřebné živiny. Co stálo dosud všechny pomocníky takové úsilí, je v rámci procesu zpracování biodynamické kosmetiky dieNikolai teprve začátkem – po vysušení se lipové květy nechají ještě určitou dobu ve Wachau a když nastane pravý (nejvyšší) čas, dovezou se Mag. Seyr, která je jemnou extrakcí rozpustí a vytvoří tím vytříbený vodnatý výluh z lipových květů – samozřejmě bez použití jakýkoliv chemických látek.

Využití a účinky lipových květů

Síla lipových květů se od pradávna používá ve formě čajů, tinktur, sirupů či různých odvarů a výluhů k vnitřnímu i vnějšímu užití. Kromě protizánětlivého a regeneračního účinku rovněž uklidňuje mysl a pomáhá lepší psychické pohodě. V našich kosmetických produktech je hojně využíváme v podobě extraktu, který se okamžitě vstřebá do pokožky a ihned začne působit. Lipový extrakt zklidní i zjemní pokožku a dodává jí dostatek vitamínu E. Navíc stimuluje krevní oběh a zajišťuje tak svěží a rozjasněnou pleť. Kůži příjemně a přirozeně provoní, a proto bude Vaše pleť dýchat radost pohledět a p(r)ocítit. A když už je řeč o srdci – díky tvaru svých listů je strom oficiálně nazýván jako lípa srdčitá. V neposlední řadě si lípa vydobyla kromobyčejné postavení i v našem (českém) srdci, neboť je již po staletí našim národním stromem.

A v jakých produktech lipový extrakt najdete? 

Extrahovaný výluh z lipových květů je obsažen v našich čistících produktech na pleť z řady Procitnutí sedmikrásky. Zde je extrakt z lipových květů hlavní složkou a zejména díky němu je pleť dokonale vyčištěna a připravena na následnou péči. Tato řada je výjimečná i tím, že ani jeden z produktů neobsahuje palmový olej či jeho deriváty, což je v dané oblasti kosmetiky vskutku raritou. Rovněž je obsažen v našich pleťových krémech Šafránové pohlazení a Šafránové osvěžení pro své uklidňující účinky na pleť. Neméně je extrakt z lipových květů účinnou složkou ve všech našich krémech na ruce i na tělo díky svému vynikajícímu regeneračnímu působení.

Vyrobeno s láskou a ze zásady zpracováváno ručně

Jak již víte z minulých článků, všechny naše kosmetické produkty jsou připravovány ručně pouze jedinou osobou (více ZDE). Nejde přitom o reklamní trik či tah… ale o srdcovou záležitost všech zúčastněných a celkovou filozofii vinařství Nikolaihof. Rovněž biodynamická kosmetika dieNikolai si klade za cíl chránit veškeré své přírodní složky a dávat přednost kvalitě před kvantitou – lipové květy jsou tak zpracovávány ručně a pěstovány dle biodynamických standardů.

V případě, že si nebudete jisti s výběrem správných produktů nebo budete mít jakýkoliv jiný dotaz, neváhejte nás kontaktovat na e-mail: info@biodynamickakosmetika.cz či na bezplatné zelené lince 800 100 977.

Krása každý den. Přirozeně.