Vznik biodynamické kosmetiky dieNikolai

Vznik biodynamické kosmetiky dieNikolai

Že se z vinných hroznů může nejen vyrábět víno ale i jiné produkty, ukazuje naše biodynamická kosmetika dieNikolai pocházející z rakouské oblasti Wachau. V dnešním článku a videu se dozvíte bližší informace o vzniku této přírodní kosmetiky s certifikací Demeter a také o výjimečných surovinách obsažených v našich bioproduktech.

Martin Saahs – zakladatel biodynamické kosmetiky dieNikolai

Po mém návratu jsme si celá rodina sedli k jednomu stolu a položili si otázku, jaké jsou další možnosti využití našich surovin…a v ten den jsme na to přišli – vytvoříme první biodynamickou kosmetiku z vinných hroznů s certifikací Demeter na světě!“ začíná Martin rozhovor.S vědomím, že vinná réva je největším zdrojem antioxidantů (látky zmírňující stárnutí a opotřebení pleti) a tím, že doplnili další regionální suroviny, tak mohla vzniknout jedinečná přírodní kosmetika.

V roce 2014 byl položen základní kámen biodynamické kosmetiky dieNikolai, ovšem cesta to byla velmi dlouhá a komplikovaná. „Chtěli jsme vyvinout biokosmetiku z regionálních surovin, která v žádném případě nebude obsahovat exotické suroviny, palmový olej nebo Shea máslo.“, říká Martin. Po dvouletém intenzivním vývoji a nejrůznějším zkoušení dosáhl svého cíle – biokosmetika s certifikací Demeter z regionálních surovin, jež neobsahuje pesticidy, parabeny nebo silikony. „Nejprve jsme chtěli vyvinout bioprodukty k čištění pleti a mnohokrát jsme narazili...nevěděli jsme, jak zpracovávat a uchovávat suroviny, nebo jak již hotové produkty nechat zabalit“, zmiňuje Martin.

Dva roky poté, tedy v roce 2016, byla založena biokosmetická značka dieNikolai. Všechny biodynamické produkty dieNikolai obsahují cenný olej z hroznových jader v biokvalitě Demeter a jsou doplněné o další regionální suroviny, na jejichž účinky se již téměř zapomnělo – ghí máslo, smetana nebo šafrán. Jejich biodynamické produkty se nejprve prodávaly pouze v přírodní lékárně ve Vídni – a hned od počátku slavily velký úspěch.

Vyrobili jsme prvně menší várku, protože jsme nevěděli, jaký to bude mít ohlas u veřejnosti a po velmi krátké době již neměli co prodávat“ směje se Martin. „Proto jsme věděli, že jdeme správnou cestou a ještě usilovněji jsme pracovali na vývoji dalších biodynamických produktů.“ Poté následovaly další druhy produktů – intenzivní sérumpéče o pleťpéče o rty nebopéče o ruce – rozsah je velký, ale seznam složek je malý. „Snažíme se pracovat pouze s několika surovinami a to nejlépe v biodynamické kvalitě. Naše složení dle INCI oproti jiným bio značkám je tedy naprosto unikátní – není zde jediná složka navíc, která by uměle zjemňovala nebo zvýrazněla vůni našich bioproduktů“, upřesňuje Martin.

Co je tedy tak výjimečného na použitých surovinách?

Olej z hroznových jader se získává z malých hroznových jadérek, které zbydou po lisování hroznů při výrobě vína. Dále jsou použita jadérka bezinek pro přípravu bezinkového oleje, respektive lipový květ pro vznik extraktu. Výjimečnou surovinou v bioproduktech dieNikolai jsou tzv. slzy vinné révy – pro většinu z nás naprosto neznámá ingredience. Na jaře se nejprve propláchne vinná réva a poté se nařezají její větvičky. Ty pak vypouštějí malé kapičky, které se sbíhají do pod nimi stojících lahví. Stovky až tisíce lahví jsou umístěny v celém vinohradu, aby se sebralo několik litrů (!) této vzácné ingredience – velejemného daru přírody.

Obecně platí, že sklizeň našich regionálních surovin není snadná začátečnická hra, ale je k tomu třeba mnohaleté zkušenosti. Například u lipového květu je jen několik hodin na celou sklizeň. Anebo u semínek hroznového oleje je zásadní rychlý časový sousled – semínka musí být ihned rozemleta v mlýnku, aby surovina nezačala oxidovat. V neposlední řadě je rovněž potřeba zmínit šafrán – nejdražší koření na světě. Vinařství Nikolaihof a biodynamická kosmetika dieNikolai mají jako vůbec první na světě šafránové pole s přibližně 10 000 krokusy certifikované v nejvyšší biokvalitě – Demeter.

Více informací o naší filozofii a výjimečných surovinách v našich bioproduktech se dozvíte také v sekci Naše filozofieZajímavosti a Naše suroviny.

Krása každý den. Přirozeně.

Zdroj: https://magazin.niederoesterreich.at/martin-saahs?fbclid=IwAR3DT3KrhKtgm35gYNc_cUh-5u1LKE_yrWBeptxWb9sAvGpi5BYyM0Ju0f0

Nejnovější články

Biodynamická rodina dieNikolai aneb pojďme se s nimi seznámit

Biodynamická rodina dieNikolai aneb pojďme se s nimi seznámit

Bližší informace nejen o biodynamické kosmetice dieNikolai, ale také o...

Poznávací sada dieNikolai aneb vyberte si ten správný produkt pro Vaši pleť

Poznávací sada dieNikolai aneb vyberte si ten správný produkt pro Vaši pleť

Chtěli byste se blíže seznámit s produkty Biodynamická kosmetiky? Váháte...

Citlivá pokožka aneb Jak ji v zimě podpořit

Citlivá pokožka aneb Jak ji v zimě podpořit

Jak ideálně bojovat s citlivou pokožkou? Pomocí přírody, nikoli chemie. Tak...

Valentýnské balíčky aneb Ideální dárek pro Vaše partnerky i partnery

Valentýnské balíčky aneb Ideální dárek pro Vaše partnerky i partnery

Že láska neprochází pouze žaludkem, ale celým tělem, tak přesně...