Biokosmetika s certifikací Demeter přímo z vinohradu

Vinohrad a biodynamická kosmetika Demeter

Že se z vinných hroznů může vyrábět nejen víno ale i jiné produkty, ukazuje naše biodynamická kosmetika dieNikolai pocházející z rakouské oblasti Wachau. V dnešním článku a videu se dozvíte bližší informace o vzniku této jedinečné přírodní kosmetiky s certifikací Demeter. Vše podstatné Vám řekne sám „otec zakladatel“ Martin Saahs.

Nejstarší vinohrad v celém Rakousku – Nikolaihof

Na místě dnešního Nikolaihofu v rakouské oblasti Wachau již před 2000 lety stavěli staří Římané vinohrady, pěstovali víno a uchovávali jej v rozlehlých sklepech. V roce 1894 statek zdědila rodina Saahs a tím byla započata jeho nová éra. O 77 let později začali Nicolaus a Christine Saahs pěstovat všechny své suroviny výhradně v biodynamické kvalitě. Vínu z jejich vinohradů se posléze dostalo nejvyššího ocenění biokvality – obdrželo certifikaci Demeter. Nyní jejich starší syn, Nicolaus junior, má na starosti vlastní distribuci biodynamických vín po celém světě.

Jejich mladší syn, Martin, po dokončení školy hodně cestoval, pracoval například v Indii a také organizoval mezinárodní přednášky o biodynamickém zemědělství, certifikaci Demeter a o vlastních biodynamických vínech. Ovšem, jako by mu stále něco chybělo… a proto se po deseti letech rozhodl k návratu domů, do Wachau. Na rodném statku ovšem nebylo dostatek práce pro oba bratry, a proto se zamýšlel, jak může své nabyté zkušenosti a zároveň i výjimečné suroviny z Wachau dále využít. A proto v roce 2016 založil dieNikolai – první biodynamickou kosmetiku z vinných hroznů s certifikací Demeter na světě.

A v čem je certifikace Demeter výjimečná?

K získání certifikace Demeter je potřeba splnit řadu přísných pokynů nad rámec ekologického zemědělství. „Nejen že striktně nepoužíváme umělá hnojiva, fungicidy, herbicidy a jiné chemické prostředky, ale doopravdy vytváříme rostlinám takové podmínky, aby se mohly vyvíjet přirozenou cestou“, objasňuje Martin. Proč je pro ně certifikace Demeter tak důležitá, je zřejmé: „Industrializace ekologického zemědělství vede k tomu, že téměř každý druhý produkt je označen „přírodní“ nebo „bio“, a proto roste nedůvěra nebo až skepticismus pro toto označení“. Proto jsme hledali alternativy a našli ji v nejpřísnější biocertifikaci na světě – Certifikaci Demeter, jež dává zákazníkům jistotu, že kupují čestný výrobek s nejvýše možnou kvalitou.“

Více informací o naší filozofii a výjimečných surovinách v našich bioproduktech se dozvíte také v sekci Naše filozofieZajímavosti Naše suroviny.

Krása každý den. Přirozeně.

Zdroj: https://magazin.niederoesterreich.at/martin-saahs?fbclid=IwAR3DT3KrhKtgm35gYNc_cUh-5u1LKE_yrWBeptxWb9sAvGpi5BYyM0Ju0f0