Biodynamické víno Neuburger Zobrazit větší

Biodynamické víno Neuburger 750 ml

750 ml

Biodynamické víno Neuburger pochází z rakouského vinohradu Nikolaihof a jedná se o suché víno s ovocně-květinovým aroma. Chuť je středně plná se znaky sušeného ovoce a zralých ringlí. Ve středně dlouhé dochuti jemná hořkost. Dnes tato půvabná odrůda, jež dává lahodná, vděčná vína, pomalu mizí. O to víc potěší tato klasická interpretace Neuburského z Nikolaihofu.

Více informací

Poštovné zdarma při objednávce nad 999 Kč Doprava zdarma při
objednávce nad 999 Kč
Ihned odesíláme objednávky přijaté od 10:00 Ihned odesíláme
objednávky přijaté
do 10:00
Zelená linka zdarma (800 100 977) Zelená linka zdarma
(800 100 977)
Udržitelný přístup Udržitelný přístup

590 Kč s DPH

Poradna

O vinařství

Starobylé vinařství z Wachau, jež je mezi milovníky biodynamických vín považováno za ikonu. Bylo vůbec prvním certifikovaným biodynamickým vinařstvím v Evropě, jeho historie navíc sahá do římských dob (část sklepů ze 4. století stále slouží) a je tak nejstarším vinařstvím Rakouska.

Vinice Nikolaihofu se nacházejí v okolí městečka Mautern na obou březích Dunaje. Zvláštností (jež bývala po celá staletí normou) je zrání vín ve velkých dubových sudech. Některá z nich leží více než 10 let. Ryzlinky a veltlíny z Nikolaihofu jsou vyhledávány znalci a předními restauracemi v celé Evropě, USA i Japonsku. Vinařství řídí Nikolaus Saahs, který převzal před lety rodinné vinařství od svých rodičů.

Správná péče