Ghí máslo aneb Elixír života

Ghi_maslo_v_biodynamicke_kosmetice

Ghí máslo jako významná složka naší biodynamické kosmetiky

Pod tímto názvem se skrývá zázrak, kterému se v ajurvédské medicíně přezdívá Elixír života. U nás ho známe také pod názvem „přepuštěné máslo“. Můžeme ho přímo zařadit do kategorie „superpotravin“, které mají na naše tělo blahodárný vliv.

Ghí máslo a jeho účinky

Přepuštěné máslo má, oproti tomu klasickému, mnohem delší trvanlivost. Můžeme ho skladovat ve sklenici i několik měsíců mimo lednici. Samotné Ghí napomáhá trávení, upravuje hladinu cholesterolu nebo také přispívá k detoxikaci organismu. Tato pozitiva však nejsou jediná. Pro své hojivé účinky a omlazující schopnosti je Ghí máslo nezbytnou součástí naší biodynamické kosmetiky.

Ghí máslo najde využití nejen v kuchyni, ale v kombinaci s různými bylinkami se podílí na ochraně naší pokožky. Proto je více než vhodné přidávat jej do kosmetických přípravků – především těch, které pečují o náš obličej a tělo.

"Elixír života" v našich produktech

Spálili jste se někdy v létě u vody? Asi každý už jednou tuto nepříjemnost zažil, a tak dobře víme, že to je mnohdy i bolestivé. Někdo se maže bílým jogurtem, někdo možná tvarohem, ale drtivá většina si pokožku ošetří spíše komerčními výrobky různých značek.

My v tomto případě doporučujme pleťové krémy a tělové krémy obsahující Ghí: Denní pleťový krém – Ranní sběr hroznůVyživující pleťový krém – Šafránové pohlazení, Tělový krém – Vinná zahrada, Tělový krém - Sommeliér. Společně se smetanou a šafránem udržují vlhkost v pokožce, proto je pleť hydratovaná i vyživovaná zároveň. Díky vysoké koncentraci hroznového oleje se ve všech produktech dieNikolai vyskytuje i důležitý vitamín E, který je v hroznech obsažen.

Vitamín E a ghí máslo mají neuvěřitelně silnou moc hojit drobné kožní ranky, strie nebo popáleniny od sluníčka. Pokud si tedy někdy nebudete vědět rady, co použít na spálenou pokožku, vyzkoušejte náš Vyživující pleťový krém - Šafránové pohlazení.

pletovy_krem_safranove_pohlazeni_biodynamicka_kosmetika

Tento pleťový krém je určen pro suchou, velmi suchou a zralou pleť. Díky svým hojivým účinkům a vysoce regeneračním schopnostem ošetří ale i pleť citlivou a poškozenou. Textura krému je vhodná jak na denní, tak i noční použití. Rychle se vstřebává, vyživuje do hloubky a nezanechává na pokožce mastný film. Mohou jej používat i děti, které mají problémy s ekzémy.

Krása každý den. Přirozeně.