Každodenní rutina v péči o pleť

Biodynamická kosmetika dle typu pleti

Ne každý přemýšlí nad tím, jak pečovat o svou pleť. Děláme to většinou už automaticky. Jak tedy postupovat a docílit čisté pleti bez chyb?

Ráno vstaneme, vyčistíme si zuby a umyjeme si obličej. Někdo je zvyklý umývat pokožku mýdlem, někdo jen vodou a jiní mají rituály spojené se svými oblíbenými kosmetickými přípravky – různými gely, mléky nebo pěnami. I technika, kterou se pleť dá vyčistit, se často liší. Dá se mýt prsty, přírodními houbičkami, jemnými kartáčky nebo klasickým vatovým tampónem, přičemž nejšetrnější jsou pro nás houbičky nebo kartáčky na čištění pleti.

Základním kamenem pro zdravou pokožku – abychom dobře vypadali, aby náš krém co nejlépe fungoval, aby se nám vůbec netvořily vrásky či jen v omezeném množství, je tedy čištění pleti. Každý jsme unikát a naše pleť je individuální. A tak se potýkáme s různými typy pleti, které je potřeba ošetřovat individuálně.

Normální pleť

Normální pleť je nejméně problémová a zcela vyvážená. Neprodukuje mnoho kožního mazu, ale není ani příliš suchá. Netvoří se na ní akné ani jiné kožní projevy a nemá sklony k přecitlivělosti. Pleť je na pohled jemná a hladká bez rozšířených pórů a díky tomu se pokožka i mnohem lépe čistí. I přestože je nejméně náchylná k různým problémům pokožky, potřebuje také dostatečnou hydrataci a péči.


U této pleti doporučujeme:

1. Krok: Čistící pleťové mléko – Procitnutí sedmikrásky nebo Čistící gel – Procitnutí sedmikrásky aPleťové tonikum – Procitnutí sedmikrásky. Tonikum je určeno na dočištění zbylých nečistot, pleť rozjasní a napne. V průběhu dne pak poslouží jako „osvěžovač“ mdlé a unavené pleti.

2. Krok: Intenzivní pleťové sérum - Výběr ze zlatých hroznů a Oční sérum - Pomněnkové oči. Séra jsou více koncentrovaná a plná antioxidantů. Dávají pleti důležité živiny a připravují ji k použití pleťového krém. Intenzivní pleťové sérum můžeme brát i jako tzv. TAXI, které do Vaší pleti dopraví veškeré potřebné živiny. S použitím tohoto séra si tak můžete být jisti, že Váš pleťový krém bude účinkovat mnohem lépe.

3. Krok: Pleťový krém - Výběr ze stříbrných hroznů. Tento krém je určen pro všechny typy pleti, proto hydratuje i vyživuje zároveň.

Suchá a dehydratovaná pleť

Jak často slýcháme, na zdraví naší pleti má vliv mnoho faktorů. Je to kupříkladu:

- stres
- únava
- diety
- alkohol a cigarety
- mráz nebo slunce
- užívání léků, hormonální nerovnováha
- a další

Dehydratovaná pokožka

Dehydratovaná pokožka je narušena pouze „jednorázově“. Pokud pleti dodáme dostatečnou hydrataci v podobě denních či nočních krémů a budeme dodržovat pitný režim, najde si sama znovu svoji rovnováhu.

Pro tento konkrétní problém doporučujeme používat:

1. Krok: Čistící pleťové mléko – Procitnutí sedmikrásky a Pleťové tonikum – Procitnutí sedmikráskyDehydratovaná pleť se nebude zbytečně dále vysušovat.

2. Krok: Intenzivní pleťové sérum - Výběr ze zlatých hroznů aOční sérum - Pomněnkové oči. Tyto dva kroky jsou u všech druhů pleti stejné. Séra jsou určena pro všechny typy pleti i na citlivé oční okolí. 

3. Krok: Pleťový krém - Výběr ze stříbrných hroznů. Tento krém je pro všechny typy pleti, proto pokud pokožku nepřesušujeme ostatními přípravky, bohatě nám na péči vystačí a pokryje veškeré potřeby.

Suchá pokožka

V případě, že suchou pleť nijak dlouhodobě nepodporujeme, ve vrchní vrstvě kůže se přestávají tvořit lipidy, které v ní udržují vlhkost, a tím se začne voda ztrácet. Začíná se tvořit hrubá, šupinatá kůže s pocitem napětí, svědění či pálení. Pokud je pokožka příliš suchá, mohou se začít projevovat ekzémy. Na této pleti jsou více zvýrazněny vrásky a pleť není tak elastická.

Pro tuto pleť doporučujeme:

1. Krok: Čistící pleťové mléko – Procitnutí sedmikrásky a Pleťové tonikum – Procitnutí sedmikrásky. Pleťové mléko je na suchou pleť tou nejlepší variantou, protože ji nevysušuje.

2. Krok: Intenzivní pleťové sérum - Výběr ze zlatých hroznů a Oční sérum - Pomněnkové oči. Tyto dva kroky jsou u všech druhů pleti stejné. Séra jsou určena pro všechny typy pleti i na citlivé oční okolí.

3. Krok: Vyživující pleťový krém – Šafránové pohlazení. Krém je určen pro suchou pleť se sklony k šupinatění kůže v důsledku přesušené pleti. Regeneruje poškozenou pleť, hojí jizvičky a doporučuje se i ve věku od 40+. 

Denní pleťový krém – Ranní sběr hroznů. Tento krém se doporučuje pro zralou pleť ve věku 50+ a pro extrémně suchou pleť.

Mastná a smíšená pleť

Mastná pleť se projevuje hlavně rozšířenými póry v oblasti tváří a nosu a leskne se. Má sklony k častému tvoření černých teček a k postupnému vzniku akné. Pleť je často zarudlá a zanícená.

Smíšená pleť se projevuje jako mastná zóna v oblasti čela, nosu a brady (tzv. T-zóna), což je způsobeno vyšší produkcí kožního mazu. Naopak v oblasti tváří je kůže normální nebo suchá – tam se projevuje nedostatek kožního mazu a lipidů.

Pro nalezení rovnováhy těchto typů pleti doporučujeme:

1. Krok: Čistící gel – Procitnutí sedmikrásky Pleťové tonikum – Procitnutí sedmikrásky

2. Krok: Intenzivní pleťové sérum - Výběr ze zlatých hroznů a Oční sérum - Pomněnkové oči

3. Krok: Hydratační pleťový krém - Šafránové osvěžení

Biodynamická kosmetika dienikolai - speciální péče

Nejnovější články

Kosmetické balíčky aneb Tipy na Vaše vánoční dárky

Kosmetické balíčky aneb Tipy na Vaše vánoční dárky

Chcete pro rodinu nebo přátele pořídit vánoční dárky, ze...

Jaké suroviny v našich produktech nenajdete?

Jaké suroviny v našich produktech nenajdete?

Parabeny, parafíny a jiné? Tak ty v našich produktech skutečně nenaleznete. Z jakého důvodu? Vše se dozvíte v článku.

1. biodynamické sprchové gely, a to přímo z rakouského vinohradu

1. biodynamické sprchové gely, a to přímo z rakouského vinohradu

Základem našich jedinečných biodynamických sprchových gelů jsou...

Vinná réva aneb největší zdroj antioxidantů pro Vaši pleť

Vinná réva aneb největší zdroj antioxidantů pro Vaši pleť

Vinná réva z Wachau je opravdový poklad - je bohatá na antioxidanty, které...